Повече винаги е по-добре
Информирането на колкото се може повече хора не винаги означава успех. Напротив, има случаи когато тази стратегия ще доведе единствено до нула продажби и нула нови клиенти. Целта ви трябва да бъде да разпространите кампанията си сред определени хора, имащи интерес от това, което предлагате.
Привличане на вниманието с цифри
Важно е да представите себе си като човек, който е истински професионалист в това, за което пише и, че знае “за какво става въпрос”, но не прекалявайте. Не затормозявайте излишно хората с прилагане на сложни таблици и детайлни графики, а наблегнете на увлекателното писане.
Маркетингът да бъде “шумен”
Прекаленото използване на агресивна пунктуация, удебеляване на шрифт, промяна размера на шрифта, както и всякакви тактики за “привличане на внимание” може да отблъснат потенциални потребители. Вместо да използвате тези похвати, опитайте се да заразите хората със страстта и отдадеността си.
Разказване за ползите и облагите
Запомнете, че разказването за ползите и облагите от работата с вас е съвсем различно от показването им на практика. Рискът да звучите несериозно в очите на събеседника ви е много голям.
Използване на специфичен за сферата жаргон
Когато водите кореспонденция с потенциален потребител, използването на жаргон е меко казано нежелано, а може би и недопустимо. Малко са нещата, които вредят повече на бизнес имиджа ви от жаргонното и неправилно говорене.