Спирачки – сменят се при износване
Амортисьори – биват: Двойнодействащи маслени, Двутръбни газови, Монотръбни газови.
Карета – биват външни и вътрешни карета
Съединители – Фланцови съединители, Втулкови съединители, Зъбни съединители
Жила – жила за километраж, жила ръчна спирачка, жила газ, жила за стартер, жила съединител, жила преден капак, жило за вентилация, жила за стъкла, жила за акселератор и др.
Запалителни свещи – От запалителните свещи зависи лесното запалване на двигателя, работата му в режим на празен ход, ускорението и максималната скорост на автомобила. Затова не бива без основателна причина да сменяте типа запалителни свещи, препоръчван от завода-производител, които се характеризират с определено топлинно число. За двигателя се подбират такива запалителни свещи, които при всякакви условия достигат температурата си на самопочистване.
Филтри
- въздушен филтър – на около 3000 км.
- горивен филтър – 5000
- маслен филтър, заедно с маслото – на 10 000 – 12 000км.
Ангренажен Ремък – Препоръчително е да се извърши едновременна подмяна на ремъка и всички ролки. Ангренажния ремък се поставя на ръка без да се използват инструменти. Ремъкът по никакъв начин не трябва да се насилва или усуква.
Гуми – Всесезонни, Зимни, Летни – подберете типа гума според сезона. Не забравяйте, че всесезонните гуми не са подходящи за зимата.
Акумулатори – Заводите производители им гарантират 2 – 2,5 г. живот при правилна експлоатация.
Моторните масла – Всесезонни масла, масла за бензинови двигатели, масла за дизелови двигатели
Добавки
Спирачни течности – Нормалният срок за експлоатация на всяка спирачна течност е от една до две години в зависимост от препоръките на производителя.
Вериги за сняг – При пътувания към спортните зимни центрове и курорти е задължително в автомобила да има вериги. Максималната скорост с вериги е ограничена на 50 км/ч. При монтажа веригите трябва да са максимално опънати, а това може да се постигне с допълнителен еластичен кръг снабден с куки.